Mavi Işıklar ile Yıllar Sonra Yeniden


Mavi Işıklar 2002

60’lı yılların en iyi orkestralarından biri olan MAVİ IŞIKLAR 19 Mayıs 2002 Akşam saat 21:00 de Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda bir konser verdi.

Gençlik konserleri kapsamında verilen ve iki bölümden oluşan konserin 1. bölümünde “Kör Talih”, “Fairuz Derinbulut”, “Replikas”, 2. bölümünde ise; “Kurban”, “Mor ve Ötesi” ve “” sahne aldı.

Bundan 34 yıl evvel aynı sahnede konser vermiş olan grup ağırlıklı ingilizce parçalardan oluşan bir repertuar ile dinleyiciler ile buluştu. , , , Çetin Günaydın ve Atilla Şimşek’ten oluşan grup “Slipin’ and Slidin'”, “Wolly Bully”, “Johnny Be Goode” gibi ingilizce parçaların yanında “Zaman“, “Helvacı“, “Aşk Çiçeği” gibi türkçe sözlü parçaları ile dinleyenleri coşturdu. Ayrıca konserde yeni bestelerinden “Kan Kırmızı” adlı parçayı da seslendirdiler.

Daha sonra yoğun alkış üzerine tekrar sahneye gelen Mavi Işıklar en ünlü şarkılarından olan “İyi Düşün Taşın” ve “The Seventh Son” adlı parçalarını seslendirdi.

Konserde bir saati aşkın sahnede kalan Mavi Işıklar sürenin kısıtlı olmasından dolayı “Ankara Rüzgarı“, “Kanamam“, “Tatlı Bela” ve diğer parçalarına yer veremese de dinleyicilere keyifli anlar yaşattı.

Leave a Reply