Mavi Işıklar hakkında…


Mavi Işıklar  -1965 Altın Mikrofon Yarışması- A Yüzü Helvacı, B Yüzü Kanamam

Bir yıl önce tamamen amatör 5 gencin bir araya gelmesiyle kurulan, sinema ve bazı paviyonlarda show programına çıkan Orkestrası “Helvacı, helva” şarkısıyle “ Armağanı” yarışmasına katılmışlardır. Mavi Işıklar Orkestrasında piyano, solo gitar, bas gitar ve bateri çalmaktadır. Bu genç topluluğun solisti ise 20 yaşındaki ‘dur.

Kuruluşundan 1 yıl sonra “Altın Mikrofon Armağanı” yarışmasında başarı kazanarak ikinci gelen Mavi Işıklar ‘ın hepsi de lise veya yüksek okul öğrencisidir.

5 kişilik orkestra, alacağı her kararda reye müracaat etmektedir. Reylerin toplamına göre bir teklifin ret veya kabul edildiği ortaya çıkmaktadır. Orkestranın çalışmasında elektro düzencisi ‘in büyük yardımı olmaktadır.

, “Altın Mikrofon Armağanı” Yarışması , İkincilik Ödülü
( Kanamam – Helvacı ‘ Müsabaka Parçası ‘ , plağının arka kapak yazısı )


Mavi Işıklar  -1966 Altın Mikrofon Yarışması- A Yüzü Çayır Çimen Geze Geze, B Yüzü Pınarbaşı

Altın Mikrofon Armağanı” yarışmasının ilk senesinde ikinci olan Mavi Işıklar ‘ın şefi her üç ayda bir değişmektedir. Topluluğun bugünkü şefi baterist Zamir Manisa ‘dır. Lise mezunu olan 22 yaşındaki baterist 7 senedir müzikle meşguldür.

Topluluktaki iki kardeşten büyüğü olan 22 yaşındaki Metin Yavuzdoğan özel mühendislik okulu ikinci sınıfta okumakta ve 13 senelik bir müzik mazisine sahip bulunmaktadır. Ağabeysinin piyano çalmasına mukabil 20 yaşındaki Çetin Yavuzdoğan bas gitar çalmaktadır. Maçka Teknik Okulu mimari bölümünde üçüncü sınıf öğrencisi olan Çetin üç senedir müzikle meşguldür. 21 yaşındaki lise mezunu Cihat Günaydın grupta solo gitar çalmaktadır.

Bütün elemanları bekâr olan topluluğun solisti 20 yaşındaki Nejat Toksoy Özel İktisadi Ticari İlimler Akademisi talebesidir.

, “Altın Mikrofon Armağanı” Yarışması,
( Çayır Çimen Geze Geze ‘ Müsabaka Parçası ‘ – Pınarbaşı, plağının arka kapak yazısı )

Related Images:

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.